Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

overhandiging onderscheiding Rini Luijks aan Els

terug naar overzicht

Woensdag, 7 april 2021

Steenbergen, 7 april 2021 Koninklijke onderscheiding Rini Luijks overhandigd aan familie De nabestaanden van Rini Luijks hebben vandaag de Koninklijke onderscheiding in ontvangst mogen nemen die kort voor zijn overlijden - begin dit jaar - aan de geboren en getogen Kruislander werd toegekend. Helaas heeft de drijvende kracht achter hengelsportvereniging De Kruisweel dit zelf niet meer geweten. ,,Maar, ere wie ere toekomt”, stelde burgemeester Ruud van den Belt bij de overhandiging van de versierselen aan de levenspartner van de heer Luijks, mevrouw Els van Elzakker. ,,Uit alles blijkt dat Rini een bijzonder mens was, die dit lintje ruimschoots heeft verdiend. Ik vind het jammer dat ik hem niet persoonlijk heb gekend, want ik ben erg trots op alles wat hij voor onze gemeenschap heeft gedaan”, sprak de burgemeester. ‘Regelaar’ Rini Luijks zette zich niet alleen meer dan veertig jaar in voor De Kruisweel, waarvan hij langdurig voorzitter én secretaris tegelijk was, ook was hij onder meer erg actief voor Sportvisserij Zuidwest-Nederland en RBC Roosendaal. Verder zat hij bijvoorbeeld in de Steenbergse Sportraad en de klankbordgroep Cruijslandse Kreken. ,,Hij deed alles met heel z’n ziel en zaligheid en was uitermate trouw aan zijn clubs”, aldus zijn zoons Rick en Bob. ,,En wat zou hij blij zijn geweest met deze onderscheiding.” De heer Luijks woonde het grootste deel van zijn leven in Roosendaal en de laatste tijd voor zijn overlijden in Bergen op Zoom. Bij de aanvraag voor de Koninklijke onderscheiding, die normaal gesproken zou worden uitgereikt tijdens de Lintjesregen van 26 april a.s., is echter meteen het verzoek gedaan om dit in de gemeente Steenbergen te doen. Daaraan hebben de burgemeesters van Steenbergen en Bergen op Zoom graag hun medewerking verleend. Voor alle duidelijkheid: er is geen sprake van een postume uitreiking en de familie krijgt de versierselen tijdelijk in bruikleen.